Turniej Łabuńki 2024

04.05. 2024r. w hali Szkoły Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Łabunie oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin.
Organizatorem Turnieju był Zamojski Klub Karate Kyokushin. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Pan Mariusz Kukiełka Wójt Gminy Łabunie w obecności Pana Antoniego Skóry Przewodniczącego Rady Powiatu Zamojskiego oraz Shihan Jacka Czernieca. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego, Powiatu Zamojskiego, Gminy Łabunie oraz spółce Betasoap do rywalizacji mogło przystąpić 184 karateka z 16 Klubów IKO Polska.
Zawodnicy rywalizowali w kategorii kata i kumite. Start w turnieju był formą przygotowania i sprawdzenia się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy we Warnie.
Miłym akcentem na uroczystym otwarciu była recytowana w języku japońskim przez Andrzeja i Marię Kopyciak zawodników Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin przysięgo dojo.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Tomaszewski KKK przed Zamojskim KKK i Lubelskim KKK
Dziękujemy za Waszą obecność i świetną sportową atmosferę.
Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju: sędziom, członkom i sympatykom Zamojskiego KKK oraz jak zawsze nieocenionym, zaangażowanym w pomoc rodzicom.
Paniom z Koła Gospodyń w Wólce Łabuńskiej za usługę gastronomiczną.
Wyniki Zamojskiego KKK:
Adam Pogudz I miejsce w kategorii kumite młodzików-45kg ,I miejsce w kategorii kata
Dastin Kliszcz I miejsce w kategorii kumite kadetów i I miejsce w kategorii kata
Kacper Jakubczak I miejsce w kategorii kumite juniorów -70kg
Joanna Kowalska I miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych -50kg
Tomasz Pawliszak I miejsce w kategorii kumite młodzików-50 kg
Kornel Bratkowski I miejsce w kategorii kumite młodzików -55kg
Kacper Karski I miejsce w kategorii kumite kadetów +45kg
Martyna Nowasad II miejsce w kategorii kumite juniorek+65kg , II miejsce w kategorii kata
Martyna Pyc III miejsce w kategorii kumite juniorek +65kg
Kamil Jakubczak II miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych -75kg
Krystian Jakubczak III miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych -75kg
Kajetan Wojtiuk II miejsce w kategorii kumite kadetów-29kg
Dominik Kolaja III miejsce w kategorii kumite kadetów -30kg
Mykhailo Khadurski II miejsce w kategorii kumite kadetów -33kg
Witold Pakuła II miejsce w kategorii kumite kadetów +45kg
Mikołaj Sołoducha III miejsce w kategorii kumite kadetów -30kg
Karol Pilipczuk III miejsce w kategorii kumite kadetów -35kg
Szymon Sak III miejsce w kategorii kumite kadetów -35kg
Maria Kopyciak III miejsce w kategorii kumite kadetek -30kg
Miłosz Hukała III miejsce w kategorii kumite kadetów -35kg
Mikołaj Pawliszak III miejsce w kategorii kumite kadetów -35kg
Franciszek Hukała III miejsce w kategorii kumite dzieci -25kg
Rafał Kowalski III miejsce w kategorii kumite dzieci-25kg
Andrzej Kopyciak, Tymon Furmanek i Dominik Szczerbik nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.
Wszystkim Zawodnikom Gratulujemy udanego startu!!!