Mistrzostwa Polski 16.10.2021r.

XXII Mistrzostwa Polski Open i Kata Seniorów & Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin

 

Dnia 16.10.2021 r. Zamojski Klub Karate Kyokushin był organizatorem XXII Mistrzostw Polski Open i Kata Seniorów & Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin, w których uczestniczyło 257 zawodników z 82 Klubów. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk. W uroczystościach Mistrzostw uczestniczyli Pan Witold Marucha Wicestarosta Powiatu Zamojskiego, Pan Piotr Błażewicz Przewodniczący Rady Miasta Zamość,  Pan Piotr Orzechowski Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, Pan Mateusz Ferens Dyrektor OSiR, Pani Magdalena Magryta Z-ca Dyrektora OSiR, Pan Wojciech Dudek ZPMB Polstal.

Wykonany przez Sensei Dariusza Cymmerman dźwięk tradycyjnego bębna Taiko był sygnałem do  otwarcia Mistrzostw. Cieszy nas fakt, że wiele Klubów skorzystało z zaproszenia i przyjechało wcześniej, aby zwiedzić Zamość, Zamojską Starówkę i Roztocze. Jesteśmy zadowoleni, że Zamość zrobił na naszych gościach pozytywne wrażenie i obiecali do niego wracać. Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

Na trzech matach rywalizowało w kata i kumite wielu utalentowanych zawodników niejednokrotnych Mistrzów Europy i Polski. Wszystkim Mistrzom gratulujemy wygranej. Startującym  zdobytego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje podczas kolejnych zawodów.

Zawodnicy Zamojskiego KKK Wiktoria Łój, Kacper Jakubczak, Jakub Pajda, Wojciech Michałuszko  i Marcel Bosowski tym razem bez medali, ale z wielkim doświadczeniem, które mamy nadzieję zaowocuje w kolejnych startach.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski został wychowanek Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin Wiktor Kolaja startujący obecnie we Wrocławskim KKK. Wiktorowi gratulujemy i cieszymy się, że mieliśmy swój udział w jego szkoleniu.

Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak. Sędzią technicznym był Shihan Jacek Czerniec.

Drodzy Shihan, Sensei, zawodnicy i rodzice dziękujemy za przybycie i zaangażowanie w sprawne przeprowadzenie Mistrzostw.

Za opiekę medyczną wyrazy podziękowania dla Panów z Karetki Pogotowia Ratunkowego oraz lekarzy Pani Renaty Budźyńskiej – Nosal i Pana Pawła Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji udostępnianej przez Pana Andrzeja Chronia, któremu serdecznie dziękujemy.

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów i partnerów: Miasto Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Pan Sławomir Zawiślak Poseł na Sejm RP, RTV EURO AGD, Pan Wojciech Dudek ZPMB Polstal, Nowak Technologie Tomasz Bartłomiej Nowak, Centrum Stomatologiczne ELSTOM Elwira Sadlik Zając, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, GTnet Sp.J.

 

Shihan Krzysztof Policha