Mistrzostwa Europy Warna 11-12-06.2022

W dniach 11-12.06.2022.w Warnie (Bułgaria) odbyły się 35 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin.

W Mistrzostwach wzięło udział ok 534 zawodników z 22 krajów.

Sześcioosobowa reprezentacja Zamojskiego KKK walczyła z najlepszymi zawodnikami Europy. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie – zademonstrowali siłę i waleczność. Niejednokrotnie pokonywali własne słabości i emocje pokazując, że są czołówką najlepszych zawodników  nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Wyniki zawodników Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin :

Mistrzynią Europy w kategorii kumite juniorek-60kg została Matylda Bień.

Zdobywając Mistrzostwo Matylda  zakończyła starty w kategorii juniorek. Nowy sezon,

nowe starty rozpocznie w kategorii senior.

Mistrzynią Europy w kategorii kumite juniorek młodszych +60kg została Martyna Nowosad.

Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy w kategorii kumite młodzików -55kg został Alan Kania.

Mikołaj Łoza kategoria kumite młodzików -40kg pierwszą walkę wygrał z reprezentantem Bułgarii w drugiej po zaciekłym pojedynku uległ zawodnikowi z Ukrainy. Zakwalifikował się do finałowej ósemki. Jakub Przyczyna zakwalifikował się do finałowej ósemki na miejscu szóstym

Dawid Kania nie zakwalifikował się do finałowej ósemki w swoiej kategorii.

Start w zawodach takiej rangi wieńczy całokształt ciężkiej pracy, którą zawodnicy wykonują na każdym treningu latami. Wierze w to że wszyscy nasi zawodnicy wrócili z zawodów z podniesioną głową. A przegrane jedynie zmotywują ich do osiągania w przyszłości jeszcze lepszych wyników.