Mistrzostwa Europy Katowice

W dniach 13-14.11.2021.w Katowicach odbyły się 34 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin

W Mistrzostwach  wzięło udział ok 600 zawodników z 22 krajów.

Siedmioosobowa  reprezentacja Zamojskiego KKK walczyła z najlepszymi zawodnikami Europy. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie zademonstrowali siłę i waleczność. Niejednokrotnie pokonywali  własne słabości i emocje pokazując, że są czołówką najlepszych zawodników w Europie.

Wyniki zawodników Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Europy w Katowicach:

V-ce Mistrzynią Europy  w kategorii kumite juniorek-60kg została Matylda Bień.

Brązową Medalistką Mistrzostw Europy w kategorii kumite młodziczek +45kg została Martyna Nowosad

Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy w kategorii kumite kadetów -35kg  został Dawid Kania

Alan Kania kategoria kumite młodzików -45kg zakwalifikował się do finałowej  ósemki zajmując szóste miejsce

Wiktoria Łój kategoria kumite juniorek młodszych-50kg zakwalifikowała się do finałowej  ósemki zajmując szóste miejsce

Jakub Przyczyna kategoria kumite młodzików +50kg zakwalifikował się do finałowej ósemki zajmując ósme miejsce

Mikołaj Łoza kategoria kumite młodzików -40kg po zaciekłym pojedynku uległ zawodnikowi     z Ukrainy i nie zakwalifikował się do finałowej ósemki

Nie zwalniamy tempa przed Matyldą Bień kolejne wyzwanie 28.11.2021r. w Radzyminie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów mamy apetyt na kolejny medal.

Jak zawsze towarzyszyła nam liczna grupa wspierających i dopingujących rodziców. Wielkie podziękowania.